1989 Chevrolet R2500 5.7L Harmonic Balancer Engine Parts # HBA1006ZE160
Fits: [1967-1995] GM / V8 / 5.0L, 5.7L / 305, 350 OHV 16V [(CHEVROLET)]
Brass Freeze Plug Set 2010 Ford E-350 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2010 Ford E-450 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2009 Ford E-350 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2009 Ford E-450 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2008 Ford E-350 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2008 Ford E-450 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2007 Ford E-350 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2007 Ford E-450 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2007 Ford F-250 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2007 Ford F-350 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2007 Ford F-450 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2007 Ford F-550 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2006 Ford E-350 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2006 Ford E-450 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2006 Ford F-250 Super Duty 6.0L V8 363cid 32V OHV Turbocharged
Brass Freeze Plug Set 2006 Ford
Fitment Notes: U/K 16V OHV
Product Information
- Warranty Type: 1 year or 12,000-mile limited warranty
- Part Type: Harmonic Balancer
- Manufacturer Part Number: # HBA1006ZE160
- Condition: New
- Notes: w/ 7.99" Ring Dia.