1994 Buick LeSabre 3.8L Exhaust Valve Engine Parts # EV3116ZE12
Fits: [1988-2002] GM [Nitride Coated; 1 Groove; 37.8mm Head Dia., 8.7mm Stem Dia., 120.1mm O.A.L.] / V6 / 3.3L, 3.8L / 204, 231 OHV 12V [(BUICK)]
Fitment Notes: VIN C Buick 12V Naturally Aspirated OHV
Product Information
- Warranty Type: 1 year or 12,000-mile limited warranty
- Part Type: Exhaust Valve
- Manufacturer Part Number: # EV3116ZE12
- Condition: New
- Notes: Nitride Coated; 1 Groove; 37.8mm Head Dia., 8.7mm Stem Dia., 120.1mm O.A.L.; Exhaust