1994 Toyota Paseo 1.5L Exhaust and Intake Valve Kit Engine Parts # VK16935ZE3
Includes: Exhaust Valve x8 Intake Valve x8.
Fits: [1992-1998] TOYOTA / L4 / 1.5L DOHC 16V [(5EFE)]
This Exhaust and Intake Valve Kit also Fits the following vehicles:
Exhaust / Intake Valve Kit 1998 Toyota Paseo 1.5L L4 1497cc 16V DOHC
Exhaust / Intake Valve Kit 1998 Toyota Tercel 1.5L L4 1497cc 16V DOHC
Exhaust / Intake Valve Kit 1997 Toyota Paseo 1.5L L4 1497cc 16V DOHC
Exhaust / Intake Valve Kit 1997 Toyota Tercel 1.5L L4 1497cc 16V DOHC
Exhaust / Intake Valve Kit 1996 Toyota Paseo 1.5L L4 1497cc 16V DOHC
Exhaust / Intake Valve Kit 1996 Toyota Tercel 1.5L L4 1497cc 16V DOHC
Exhaust / Intake Valve Kit 1995 Toyota Paseo 1.5L L4 1497cc 16V DOHC
Exhaust / Intake Valve Kit 1995 Toyota Tercel 1.5L L4 1497cc 16V DOHC
Exhaust / Intake Valve Kit 1994 Toyota Paseo 1.5L L4 1497cc 16V DOHC
Exhaust / Intake Valve Kit 1993 Toyota Paseo 1.5L L4 1497cc 16V DOHC
Exhaust / Intake Valve Kit 1992 Toyota Paseo 1.5L L4 1497cc 16V DOHC
Fitment Notes: Nitride Coated, 1 Groove, 24.5mm Head Dia., 5.97mm Stem Dia., 94mm O.A.L., Exhaust, 28.5mm Head Dia., 6mm Stem Dia., 93.5mm O.A.L., Intake.