1999 Hyundai Accent 1.5L Set of 12 Lifters Engine Parts # LFK12408ZE13
Includes: Valve Lifter x12.
Fits: [1986-2002] ACURA, FORD, GM, HONDA, HYUN, ISUZU, KIA, MAZDA, SUBARU, SUZUKI / H4, L4, V6 / 1.3L, 1.5L, 1.6L, 1.8L, 2.2L, 2.6L, 3.0L, 3.2L / 133, 180, 79 SOHC 12V, 16V, 18V, 24V, 8+4V, 8V [(6VD1, EJ18E, EJ22, EJ22T, G13BA, G4EK, G6)]
This 1999 Hyundai Accent 1.5L Set of 12 Lifters Part# LFK12408ZE13 also Fits the following vehicles:
Set of 12 Lifters 2002 Hyundai Accent 1.5L L4 1495cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 2001 Hyundai Accent 1.5L L4 1495cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 2000 Hyundai Accent 1.5L L4 1495cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1999 Hyundai Accent 1.5L L4 1495cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1998 Hyundai Accent 1.5L L4 1495cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1997 Hyundai Accent 1.5L L4 1495cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1996 Hyundai Accent 1.5L L4 1495cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1995 Hyundai Accent 1.5L L4 1495cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1995 Hyundai Scoupe 1.5L L4 1495cc 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1994 Mazda MPV 2.6L L4 2606cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1993 Mazda B2600 2.6L L4 2606cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1993 Mazda MPV 2.6L L4 2606cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1992 Ford Probe 2.2L L4 133cid 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1992 Ford Probe 2.2L L4 133cid 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1992 Mazda 626 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Naturally Aspirated
Set of 12 Lifters 1992 Mazda B2600 2.6L L4 2606cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1992 Mazda MPV 2.6L L4 2606cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1992 Mazda MX-6 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Naturally Aspirated
Set of 12 Lifters 1992 Mazda MX-6 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1991 Ford Probe 2.2L L4 133cid 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1991 Ford Probe 2.2L L4 133cid 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1991 Mazda 626 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Naturally Aspirated
Set of 12 Lifters 1991 Mazda 626 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1991 Mazda B2600 2.6L L4 2606cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1991 Mazda MPV 2.6L L4 2606cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1991 Mazda MX-6 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Naturally Aspirated
Set of 12 Lifters 1991 Mazda MX-6 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1990 Ford Probe 2.2L L4 133cid 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1990 Ford Probe 2.2L L4 133cid 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1990 Mazda 626 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Naturally Aspirated
Set of 12 Lifters 1990 Mazda 626 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1990 Mazda B2600 2.6L L4 2606cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1990 Mazda MPV 2.6L L4 2606cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1990 Mazda MX-6 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Naturally Aspirated
Set of 12 Lifters 1990 Mazda MX-6 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1989 Ford Probe 2.2L L4 133cid 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1989 Ford Probe 2.2L L4 133cid 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1989 Mazda 626 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Naturally Aspirated
Set of 12 Lifters 1989 Mazda 626 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1989 Mazda B2600 2.6L L4 2606cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1989 Mazda MPV 2.6L L4 2606cc 12V SOHC
Set of 12 Lifters 1989 Mazda MX-6 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Naturally Aspirated
Set of 12 Lifters 1989 Mazda MX-6 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1988 Mazda 626 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Naturally Aspirated
Set of 12 Lifters 1988 Mazda 626 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Turbocharged
Set of 12 Lifters 1988 Mazda MX-6 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Naturally Aspirated
Set of 12 Lifters 1988 Mazda MX-6 2.2L L4 2184cc 12V SOHC Turbocharged